Evinizi satmak mı istiyorsunuz? Bazen tam olarak nereden başlayacağınızı bilmek zor. Adım adım kılavuzumuz çok fazla bilgi gibi görünebilir, ancak bu işlem sırasında size yardımcı olmak için gerçekten iyi bir referans noktası olabilir.
1. Maliyetniz üzerinde çalışın
İpotek değerleme aracımızla mülkünüzün değerinin bir tahminini alabilirsiniz.

2. Emlakçınızı seçin
Seçenekleriniz var. Kendiniz satmak veya yerel veya çevrimiçi emlak acenteleri kullanın. Biraz araştırma yapın, emlakçıların ne kadar hızlı sattıklarına, fiyatlara ne kadar yaklaştıklarına ve ne kadar başarılı olduklarına göre karşılaştırın.

3. Ne kadar olduğuna karar verin
Karar vermenize yardımcı olacağından yerel pazarınızı tanıyın.Birkaç değerleme alın. En yükseğe çıkmanıza da gerek yok.Alıcılar müzakere etmeyi sever, bu yüzden kabul etmek istediğinize% 5 veya% 10 ekleyin.

4. Evraklarınızı doldurun
Bir sürü olacak!

5. Bir teklifi kabul edin!
Tebrikler, emlakçıların yasal olarak tüm teklifleri size iletmesi gerekiyor.Tekliften memnun olduğunuzda resmi olarak kabul edin.

6. Taslak sözleşmeniz üzerinde çalışın
Siz ve alıcı müzakere etmek zorunda kalacak-
• Değiştirme ve tamamlama arasındaki süre.
• Hangi demirbaşlar ve bağlantı parçaları dahil olacak ve eğer ek bir maliyeti varsa?

7. Sözleşmeler değiş tokuş edilir
Bu, yasal olarak mülkünüzü satmayı taahhüt ettiğiniz ve yasal olarak sizden satın almaya karar verdiğiniz süreçtir.Evi sattığınızda, satış tamamen tamamlanana kadar mülkü korumaktan siz sorumlusunuz.

8. Dışarı çıkın
Mümkünse tamamlanma gününden önce hareket etmek daha az streslidir.Tamamlama özelliği mülkiyeti değiştirdiği zamandır. Anahtarlar teslim edildikten sonra.