Herhangi bir emlakçının size söyleyebileceği gibi, başarılı bir satış iyi bir ilk izlenime dayanır. Potansiyel alıcılar, bir mülkü görüntüleme söz konusu olduğunda altıncı bir duyuya sahiptir ve işler içte ve dışta çizilmezse, onu tespit edeceklerini garanti edebilirsiniz.

Aslında, son zamanlarda yapılan bir araştırma, ortalama bir ev avcısının bir mülkün kendileri için olup olmadığına karar vermek için sadece sekiz dakikaya ihtiyacı olduğunu ve on yetişkinden altısının da mülkün dışına göre bir mülk satın almamayı seçtiğini ortaya koydu. İçini görmeye bile gerek kalmadan.

Buna karşılık, alıcıların% 18’i gördükleri ilk mülkü satın aldıklarını ve% 15’i mülkü bizzat görmeden önce satın almaya karar verdiklerini söyledi.

Bu kararlılık çevrimiçi olarak yayılır ve ortalama alıcı sekiz dakikayı bir mülkü ziyaret edip etmemeye karar vererek iyi bir çevrimiçi reklamın önemini vurgular.

% 75’i, bir reklamın veya çevrimiçi girişin şahsen ziyaret ederken bir mülkü doğru bir şekilde temsil etmediğini tespit ettikten sonra rahatsız olduğunu itiraf etti.

Çalışma ayrıca, bir izlemenin hangi yönlerinin birçok potansiyel alıcı için erken bir çıkış sinyali verdiğini ortaya koydu. 

Mülkün sorunlu ince ayrıntılarını arayan iyi alıcılar için, kirli tuvalet boruları, taşan çöp kutuları, mülkün önünde bırakılan ve solmuş tekerlekli çöp kutuları gibi görüntülemenin geri çekilmesi için alıcıların bazı belirleyici nedenleri vardı.

Diğer nedenler, odaların büyüklüğü alıcının mobilyaları için çok küçük olması veya mülkün doğal aydınlatması ile ilgili sorunlar gibi lojistik problemleri içeriyordu. Mevcut sahibinin mobilyaları, alıcının hayal gücünün çıldırmasını engelleyen bir odanın düzenini bozuyor, alıcıların üçte birinden fazlasının satın alma işleminden çıkmasına neden oldu.